TEST

Jak bezpiecznie przetransportować meble?

Możemy samodzielnie zabezpieczyć, zapakować i przewieźć meble. Czy jest to jednak najbezpieczniejsze rozwiązanie? A może warto zlecić przewóz mebli firmie transportowej? Sprawdźmy, które rozwiązanie gwarantuje największe bezpieczeństwo.

Jak zabezpieczyć meble przed transportem?

Warto zadać sobie pytanie, czy dany mebel będzie wymagał rozkręcenia. Należy zwrócić uwagę tutaj nie tylko na rodzaj mebla, ale też na to, czy będzie możliwe bezproblemowe jego przeniesienie. Meble, które zazwyczaj wymagają rozkręcenia to na przykład szafy. Ważne jest, by każdy zdemontowany element opisać, co pomoże w późniejszym złożeniu. Należy pamiętać o wyjęciu nie tylko wszystkich rzeczy z mebla, który ma być przewieziony, ale też wszystkich półek oraz zabezpieczeniu drzwi przed otwarciem w czasie transportu. Przy zabezpieczaniu mebli warto pamiętać o wybraniu odpowiednich materiałów. Przygotowany mebel zabezpieczany folią stretch, folią bąbelkową oraz matami przeprowadzkowymi. Warto  pamiętać, że firmy przeprowadzkowe i transportowe mają profesjonalne materiały, które skutecznie zabezpieczają meble przed uszkodzeniami podczas transportu. Jeśli więc nie chcemy dodatkowo inwestować czasu i pieniędzy w materiały zabezpieczające, to możemy transport mebli zlecić odpowiedniej firmie, która za nas zajmie się zarówno demontażem mebli, jak i ich zabezpieczeniem.

Załadunek mebli

Korzystając z usług profesjonalnej firmy transportowej, nie musimy się przejmować załadunkiem mebli do auta. Przeniesienie ich jest o wiele prostsze, jeśli posiada się sprzęt taki jak pasy lub wózki transportowe, które mają firmy transportowe. Dzięki temu przenoszenie mebli przez pracowników firmy gwarantuje bezpieczeństwo. Wybierając firmę transportową, warto zwrócić uwagę, czy w cenie usługi znajduje się również ubezpieczenie ładunku. Zyskamy dzięki temu gwarancję bezpieczeństwa naszych mebli w czasie ich transportu. Nie będziemy jej mieć, jeśli zdecydujemy się na samodzielny przewóz mebli. Firmie transportowej możemy też powierzyć rozładunek mebli i ich instalację w miejscu docelowym. Samodzielny transport pochłania wiele czasu (przygotowanie, przenoszenie oraz przewożenie mebli) oraz jest większe ryzyko uszkodzenia mebli.  Wybierając firmy transportowe, zyskujemy większe bezpieczeństwo przewożonego mienia — począwszy od jego zabezpieczenia, przez transport, a na rozładunku kończąc.

Comments are closed.