TEST

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Dobrze zaplanowana przeprowadzka pozwala nam zaoszczędzić czas i nerwy. Warto także pomyśleć wcześniej o wynajęciu firmy przeprowadzkowej, która nie tylko przewiezie nasze rzeczy, ale pomoże w ich spakowaniu.

Przede wszystkim planowanie

Warto wcześniej ustalić plan działania, dzięki któremu będziemy mogli wykonać odpowiednie czynności w określonym czasie i unikniemy chaosu wynikającego z działania pod presją czasu. Na dwa tygodnie przed przeprowadzką warto zacząć jej planowanie. Jeśli przeprowadzka jest mała, to można ją zaplanować i wykonać w ciągu trzech dni. Jeśli zamierzamy skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej, to powinniśmy to zrobić z miesięcznym wyprzedzeniem.  Warto przy tym zorientować się, w jakich godzinach świadczą usługi – czy są to godziny popołudniowe lub wieczorne? Możemy pakowanie rzeczy powierzyć firmie przeprowadzkowej lub zając się tym sami. Jeśli nie mamy zbyt wielu mebli do zabrania, to samodzielne spakowanie nie będzie wielkim problemem.

 

Etapy pakowania

Pakowanie należy rozpocząć od przygotowania pudeł, foli, taśmy oraz innych materiałów niezbędnych do zabezpieczenia naszego mienia. Najlepiej zacząć od pakowania przedmiotów, które nie są nam potrzebne na co dzień – ubrania sezonowe, obrazy, książki, pamiątki, mebli i innych akcesoriów. Pamiętajmy o tym, by zachować porządek i odpowiednio opisać pudła, dzięki temu później o wiele łatwiej znajdziemy odpowiednie rzeczy. Pamiętajmy, by każdy przedmiot odpowiednio zabezpieczyć przed uszkodzeniem w czasie transportu. Rzeczy potrzebne pierwszego dnia po przeprowadzce najlepiej umieścić w jednym pudełku, dzięki temu unikniemy nerwowego szukania ich po przeprowadzce. Należy też pamiętać, że przeprowadzka, to coś więcej niż transport. Wiąże się ze zmianą miejsca zamieszkania, dlatego warto wcześniej pozałatwiać sprawy urzędowe oraz rozwiązać umowy na internet czy telewizję. Tydzień wcześniej zacznij pakować wszystkie cenne rzeczy, a w dniu przeprowadzki zachowaj spokój i udzielaj rzeczowych informacji pracownikom firmy transportowej. Po ich wyjściu upewnij się, że nic nie zostało w mieszkaniu. W nowym miejscu sprawdź, czy nic nie zostało uszkodzone podczas transportu, czy wszystkie sprzęty działają, ponieważ umowy ubezpieczenia mają zazwyczaj krótki termin na zgłoszenie szkody.

Comments are closed.