TEST

Przeprowadzka firmy – jak się do niej przygotować?

Przeprowadzka firmy nie musi się wiązać z chaosem. Wymaga jednak dokładnego zaplanowania. Chociaż samodzielne zaplanowania i realizacja przeprowadzki jest możliwa, jednak może to wpłynąć na ciągłość pracy firmy. Co powinniśmy zrobić samodzielnie, a co lepiej zlecić firmie przeprowadzkowej?

Przygotowania do przeprowadzki

Pierwszym krokiem jest wybranie takiego terminu przeprowadzki, który najmniej wpłynie na płynność jej funkcjonowania oraz poinformowaniu o planach przeprowadzki pracowników. Przygotowania do przeprowadzki, to dobry moment na inwentaryzację. Mienie powinno być odpowiednio zabezpieczone i posegregowane w kartonach, które powinny zawierać informację o miejscu pierwotnym i docelowym. Ułatwi to pracę zarówno pracownikom biura, jak i  firmy przeprowadzkowej. Powinniśmy też ważne dla ciągłości pracy dokumenty oraz sprzęty spakować do oddzielnych pudeł i odpowiednio je opisać, tak by w nowym miejscy móc szybko wrócić do pracy.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Przeprowadzka wiąże się z ryzykiem uszkodzenia mienia, dlatego warto je odpowiednio zabezpieczyć. Każda profesjonalna firma przeprowadzkowa powinna dysponować materiałami do pakowania i zabezpieczania mienia powierzanego jej na czas transportu. Firmy przeprowadzkowe oferują również demontaż i montaż mebli biurowych. Wybierając firmę przeprowadzkową, warto zwrócić uwagę, czy dysponuje ona odpowiednią flotą, czy oferuje przenoszenie przedmiotów o niestandardowych gabarytach lub większej wadze (na przykład sejfów czy mebli robionych na wymiar). W ramach usług firm przeprowadzkowych można również skorzystać z różnego rodzaju ubezpieczeń na wypadek uszkodzenia cennego sprzętu. Takie usługi zapewniają też lepsze zabezpieczenie dokumentów firmowych, które mogą zawierać np. dane osobowe klientów oraz pracowników. Musimy mieć jednak świadomość, że firma przeprowadzkowa, może nam znacznie ułatwić przeprowadzkę, ale to od nas zależy jej organizacja. Sprawny przebieg pakowania, transportu i rozpakowywania się w nowej lokalizacji, zależy w dużym stopniu od właściwej organizacji ze strony przedsiębiorstwa oraz dobrej komunikacji z firmą przeprowadzkową.

Comments are closed.