TEST

Jak przygotować się do przeprowadzki międzynarodowej?

Przeprowadzki międzynarodowe są wyjątkowo stresujące. Trzeba pamiętać o wielu aspektach np. załatwienie spraw formalnych oraz spakowanie naszego dobytku. Jak możemy usprawnić i uporządkować te czynności, by zmniejszyć niepokój związany z przeprowadzką?

Formalności

Przed przeprowadzką międzynarodową sprawdźmy ważność wszystkich dokumentów (dowód osobisty, prawo jazdy i polisy ubezpieczeniowej). Warto też uporządkować wszystkie dokumenty jak akt urodzenia, ślubu, dyplomy czy certyfikaty i umieścić je w jednym miejscu. Warto też zrobić kopie tych dokumentów – mogą się one przydać w urzędach za granicą. Pozostałe działania formalne są takie same, jak w przypadku przeprowadzki krajowej – powiadomienie urzędów i instytucji o naszej przeprowadzce oraz rozwiązaniu umów z operatorami mediów. Należy pamiętać, że rozwiązanie umowy ma okres wypowiedzenia, więc warto wcześniej się zorientować, w którym terminie najlepiej jest rozwiązać umowę.

Przewóz mienia za granicę

Zanim zaczniemy się pakować, powinniśmy zapoznać się z odpowiednimi przepisami panującymi na terenie kraju, do którego się przeprowadzamy. W zależności od kraju możemy się spotkać z różnymi przepisami dotyczącymi wwozu mienia. Firma przeprowadzkowa ma wiedzę na temat tego, co można przewieźć do jakiego kraju bez problemu, a co będzie się wiązało z poniesieniem dodatkowych kosztów lub posiadaniem odpowiedniej dokumentacji. Dzięki temu już od samego początku będziemy mogli się świadomie spakować. Ponieważ odprawa celna związana jest w wieloma formalnościami, to warto skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej, która jest doświadczona w przeprowadzkach międzynarodowych. Uzyskamy informacje, jakie dokumenty będą wymagane podczas odprawy celnej. Pamiętajmy, żeby kompletowanie dokumentów zacząć wcześniej, tak by uzyskać wszystkie wymagane zezwolenia. Taka kompleksowa usługa związana z przeprowadzką międzynarodową z pewnością zaoszczędzi nam wiele czasu i nerwów.

Comments are closed.