TEST

Przygotowania do przeprowadzki

Nie zawsze przeprowadzka musi być wykonana przez profesjonalną firmę, a zwłaszcza w przypadku młodych ludzi, którzy często zmieniają miejsce zamieszkania. Korzystanie w takim wypadku z firmy świadczącej przeprowadzki to duży koszt, a jeśli nie posiadamy dużych gabarytów, to można samemu wszystko załatwić.

  1. Musimy zaopatrzyć się w kartony, taśmę klejącą, gazety, styropian i worki próżniowe. Kartony bez problemu dostaniemy w każdym sklepie za darmo, a nawet nam podziękują. Niestety worki próżniowe trzeba zakupić lub pożyczyć od znajomych.
  2. Styropian posłuży nam do dodatkowego zabezpieczenia cennych rzeczy. Papier nie należy do najbardziej wytrzymałych materiałów, a szkoda, by zastawa rodzinna nie dotarła w jednym kawałku do nowego domu.
  3. Worki próżniowe pozwolą nam ograniczyć powierzchnię naszych ubrań – W szczególności Panie mają problem z przeniesieniem garderoby, która przeważnie zajmuje bardzo dużo miejsca.
  4. Im większy samochód tym lepszy – Czasem bardziej opłaca się wynająć samochód transportowy (mamy taką usługę) niż pożyczonym od znajomego samochodem wykonać kilka kursów. Paliwo kosztuje i dobrze jest sobie wszystko przekalkulować.
  5. Jeśli posiadamy większe gabaryty (telewizor, łóżko, meble) to kilka dni wcześniej poprosić znajomych o pomoc. Im więcej osób tym sprawniej i szybciej pójdzie nam przeprowadzka, ale wszystko powinno być do tego czasu spakowane i zabezpieczone.
  6. Po przeprowadzce wszystkim osobom, które pomogły kupmy pizzę w ramach podziękowania za pomoc. Chętniej nam pomogą, jeśli znowu zajdzie taka potrzeba.

To oczywiście skrócona wersja przeprowadzki na własną rękę, ale za jakiś czas napiszemy o największych błędach popełnianych przy przeprowadzce.

Comments are closed.