Przeprowadzki Kraków – blog

Jak przygotować się do przeprowadzki biura?

Przewóz rzeczy ze starej do nowej siedziby firmy może stanowić duże wyzwanie. Aby nie uszkodzić cennych sprzętów, należy je odpowiednio zabezpieczyć. Samo wypakowywanie zawartości szaf zajmuje długie godziny, a przecież trzeba jeszcze wszystko przewieźć i wypakować - to czas, w którym firma nie pracuje, czyli nie zarabia. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jak najlepiej przygotować się do przeprowadzki biura firmowego!

Zaplanowanie przeprowadzki biur

Zanim upłynie termin najmu obecnego lokalu firmowego, drobiazgowo zaplanuj przeprowadzkę biura. Wyznacz konkretną datę i osoby, które Ci w tym pomogą. Przypisz zadania do osób. Dobra organizacja pozwala zaoszczędzić czas i uniknąć nerwowej atmosfery. Jeśli to możliwe, zaplanuj przeprowadzkę biura na weekend, być może łącznie z piątkiem, w zależności od wielkości zajmowanego lokalu i ilości trzymanych w nim rzeczy. Jeśli wybierzesz środek tygodnia, firma będzie...

Jak bezpiecznie przetransportować meble?

Możemy samodzielnie zabezpieczyć, zapakować i przewieźć meble. Czy jest to jednak najbezpieczniejsze rozwiązanie? A może warto zlecić przewóz mebli firmie transportowej? Sprawdźmy, które rozwiązanie gwarantuje największe bezpieczeństwo.

Jak zabezpieczyć meble przed transportem?

Warto zadać sobie pytanie, czy dany mebel będzie wymagał rozkręcenia. Należy zwrócić uwagę tutaj nie tylko na rodzaj mebla, ale też na to, czy będzie możliwe bezproblemowe jego przeniesienie. Meble, które zazwyczaj wymagają rozkręcenia to na przykład szafy. Ważne jest, by każdy zdemontowany element opisać, co pomoże w późniejszym złożeniu. Należy pamiętać o wyjęciu nie tylko wszystkich rzeczy z mebla, który ma być przewieziony, ale też wszystkich półek oraz zabezpieczeniu drzwi przed otwarciem w czasie transportu. Przy zabezpieczaniu mebli warto pamiętać o wybraniu odpowiednich materiałów. Przygotowany mebel zabezpieczany folią stretch, folią bąbelkową oraz matami przeprowadzkowymi. Warto  pamiętać, że firmy przeprowadzkowe i transportowe mają profesjonalne materiały,...

Jak przygotować się do przeprowadzki międzynarodowej?

Przeprowadzki międzynarodowe są wyjątkowo stresujące. Trzeba pamiętać o wielu aspektach np. załatwienie spraw formalnych oraz spakowanie naszego dobytku. Jak możemy usprawnić i uporządkować te czynności, by zmniejszyć niepokój związany z przeprowadzką?

Formalności

Przed przeprowadzką międzynarodową sprawdźmy ważność wszystkich dokumentów (dowód osobisty, prawo jazdy i polisy ubezpieczeniowej). Warto też uporządkować wszystkie dokumenty jak akt urodzenia, ślubu, dyplomy czy certyfikaty i umieścić je w jednym miejscu. Warto też zrobić kopie tych dokumentów – mogą się one przydać w urzędach za granicą. Pozostałe działania formalne są takie same, jak w przypadku przeprowadzki krajowej – powiadomienie urzędów i instytucji o naszej przeprowadzce oraz rozwiązaniu umów z operatorami mediów. Należy pamiętać, że rozwiązanie umowy ma okres wypowiedzenia, więc warto wcześniej się zorientować, w którym terminie najlepiej jest rozwiązać umowę.

Przewóz mienia za granicę

Zanim zaczniemy się pakować, powinniśmy zapoznać się z odpowiednimi przepisami panującymi...

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Dobrze zaplanowana przeprowadzka pozwala nam zaoszczędzić czas i nerwy. Warto także pomyśleć wcześniej o wynajęciu firmy przeprowadzkowej, która nie tylko przewiezie nasze rzeczy, ale pomoże w ich spakowaniu.

Przede wszystkim planowanie

Warto wcześniej ustalić plan działania, dzięki któremu będziemy mogli wykonać odpowiednie czynności w określonym czasie i unikniemy chaosu wynikającego z działania pod presją czasu. Na dwa tygodnie przed przeprowadzką warto zacząć jej planowanie. Jeśli przeprowadzka jest mała, to można ją zaplanować i wykonać w ciągu trzech dni. Jeśli zamierzamy skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej, to powinniśmy to zrobić z miesięcznym wyprzedzeniem.  Warto przy tym zorientować się, w jakich godzinach świadczą usługi – czy są to godziny popołudniowe lub wieczorne? Możemy pakowanie rzeczy powierzyć firmie przeprowadzkowej lub zając się tym sami. Jeśli nie mamy zbyt wielu mebli do zabrania, to samodzielne spakowanie nie będzie wielkim problemem.  

Etapy...

Jak wybrać firmę do przeprowadzki?

Przeprowadzka nie jest czymś przyjemnym, zwłaszcza kiedy do przetransportowania mamy wiele rzeczy. Zadanie to mogą ułatwić nam firmy zajmujące się przeprowadzkami. Czego możemy oczekiwać po usługach takiej firmy? Firma zajmująca się przeprowadzkami to więcej niż transport Chociaż wiele osób kojarzy przeprowadzki głównie z transportem rzeczy, to należy wiedzieć, że firmy oferujących usługi związane z przeprowadzkami, zajmują się też pakowaniem i zabezpieczaniem rzeczy, demontażem i montażem mebli, oraz rozpakowaniem mienia i ustawieniem go zgodnie z wcześniej ustaloną aranżacją. Jest to szczególnie pomocne w przypadku osób, które nie mają na tyle sił lub czasu, by zająć się tym samodzielnie.

Na co zwracać uwagę wybierając firmę do przeprowadzki?

Najważniejszą kwestie to ubezpieczenie oraz podpisanie umowy. Profesjonalne firmy dysponują zarówno ubezpieczeniem pojazdów wykorzystywanych do transportu, jak i polisą OC przewoźnika drogowego. W standardzie mają też ubezpieczenie przewożonego mienia. Kolejną ważną rzeczą jest podpisanie...