TEST

Jak wybrać firmę do przeprowadzki?

Przeprowadzka nie jest czymś przyjemnym, zwłaszcza kiedy do przetransportowania mamy wiele rzeczy. Zadanie to mogą ułatwić nam firmy zajmujące się przeprowadzkami. Czego możemy oczekiwać po usługach takiej firmy?

Firma zajmująca się przeprowadzkami to więcej niż transport

Chociaż wiele osób kojarzy przeprowadzki głównie z transportem rzeczy, to należy wiedzieć, że firmy oferujących usługi związane z przeprowadzkami, zajmują się też pakowaniem i zabezpieczaniem rzeczy, demontażem i montażem mebli, oraz rozpakowaniem mienia i ustawieniem go zgodnie z wcześniej ustaloną aranżacją. Jest to szczególnie pomocne w przypadku osób, które nie mają na tyle sił lub czasu, by zająć się tym samodzielnie.

Na co zwracać uwagę wybierając firmę do przeprowadzki?

Najważniejszą kwestie to ubezpieczenie oraz podpisanie umowy. Profesjonalne firmy dysponują zarówno ubezpieczeniem pojazdów wykorzystywanych do transportu, jak i polisą OC przewoźnika drogowego. W standardzie mają też ubezpieczenie przewożonego mienia. Kolejną ważną rzeczą jest podpisanie umowy. Jeśli jakaś firma tego nie praktykuje, to nie powierzajmy jej dobytku. Umowa jest podstawą pozwalającą na złożenie reklamacji lub zgłoszenie szkody, jeśli zajdzie taka konieczność. W umowie powinny się znaleźć ustalenia dotyczące terminu przeprowadzki, zakresu prac, stawki i ewentualnych kar umownych.

O czym powinniśmy poinformować firmę, które zajmuje się przeprowadzkami?

Przede wszystkim powinniśmy ustalić zakres prac, które będą wykonywane podczas przeprowadzki. Musimy też poinformować o możliwościach dojazdu do naszego miejsca zamieszkania oraz do nowego miejsca zamieszkania, biorąc przy tym pod uwagę, że pracownicy firmy dotrą do nas dużym samochodem. Powinniśmy też wskazać możliwość transportu rzeczy – windy, schody oraz wszystko, co może ułatwić pracę. Zwróćmy też uwagę pracowników firmy przeprowadzkowej na przedmioty, które wymagają szczególnego zabezpieczenia. Im wcześniej przekażemy takie informacje, tym sprawniej odbędzie się przeprowadzka i jej cena będzie odpowiednio niższa.

Comments are closed.